Vitodens 222-F

 

Plynový kondenzační kotel viessmann s integrovaným smaltovaným zásobníkem

Jmenovitý tepelný výkon: 4,8 až 35 kW

Kompaktní kondenzační kotel viessmann se smaltovaným zásobníkem přesvědčí svým vysokým výkonem a komfortem intuitivního nastavení přístroje.

Kdo říká, že vaše nové topné centrum nemůže stát také v kuchyni? S kompaktním kondenzačním kotlem Vitodens 222-F není žádný problém. Perfektně pasuje do rastrů vašeho kuchyňského nábytku, jde sotva vidět a pracuje s frekvenčně řízeným vysoce efektivním čerpadlem na stejnoměrný proud (verze 19 a 26 kW) a to také nanejvýš úsporným. Tato kompaktní jednotka v sobě také kombinuje sálavý válcový hořák MatriX a výměník tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli – vše vlastní výroby Viessmann.

Nízká spotřeba plynu

U Vitodens 222-F je spotřeba plynu permanentně nízká a díky regulaci spalování Lambda Pro Control poskytuje vysokou bezpečnost provozu.

 

Jednoduchá montáž

S připojenou sestavou a nástěnným provedením je šíře použití kompaktního přístroje obzvláště vysoká. Je rozsáhle předmontovaný a rychle nainstalovaný. A díky velkému podílu stejných součástek z jiných kondenzačních kompaktních přístrojů Viessmann provede váš topenář následující údržbu a servisní jednotky rychle a levně.

Cenově atraktivní s nízkými požadavky na místo

Pro modernizaci vytápění a jako náhradu za starý plynový kotel Viessmann s podstavným zásobníkem je koncipován nový plynový kondenzační kompaktní přístroj Vitodens 222-F. S rozsahem výkonu do 35kW je dimenzováno topné centrum pro vysoký komfort teplé vody.

Jako všechny nové kompaktní přístroje potřebuje plynový kondenzační přístroj Vitodens 222-F málo místa: Šiřkou a hloubkou odpovídá stanoveným rozměrům v kuchyňských rastrech. Osvědčený MatriX válcový hořák s Lambda Pro Control ovládáním spalování se automaticky přizpůsobí proměnné kvalitě plynu a garantuje stabilně vysokou normu stupně využití z 98 Procent.


Pohodlné ovládání Vitotronic

Odborné podniky a uživatelé profitují rovněž z jednoduše se obsluhujícího ovládání Vitotronic: navigační menu je sestaveno logicky a je snadno pochopitelné, osvětlené, kontrastní a snadno čitelné. Pomocná funkce informuje v případě pochybností o dalších krocích.

Grafická obslužná plocha slouží také jako ukazatel tepelných křivek. V případě potřeby může být obslužná část namontována přes vedení ve zdi vzdálené pět metrů od topného centra.

Profitujte z těchto předností

 

 • Kompaktní kondenzační plynový kotel Viessmann Vitodens 222-F s integrovaným
  smaltovaným zásobníkem, 4,8 až 35 kW
 • Normovaný stupeň využití: 98% (Hs) / 109% (Hi)
 • Smaltovaný zásobník s objemem 100 litrů (35 kW: 130 litrů)
 • Dlouhá životnost a efektivnost díky výhřevné ploše Inox-Radial
 • Modulovaný sálavý cylindrický hořák MatriX s inteligentní regulací
  spalování Lambda Pro Control zabezpečuje nízké emise a vysoký
  stupeň využití
 • Jednoduše ovladatelná regulace s jasným textem a grafi ckým
  znázorněním, regulační jednotka se dá z kotle vyjmout a upevnit na
  výhodnějším místě
 • Univerzální připojovací sady pro individuální montáž u stěny
 • Není potřebný žádný boční odstup
 • Expanzní nádobu na pitnou vodu a cirkulační čerpadlo je možné
  integrovat do zařízení
 • Doplňková sada v rozměrech a designu zařízení umožňuje ovládání
  jednoho topného okruhu se směšovačem a jednoho bez něj

Zpět