Plynové kondenzační kotle Vitodens 222-W

 

 

Plynový kondenzační kotel s integrovaným smaltovaným zásobníkem

Jmenovitý tepelný výkon: 4,8 až 35 kW

Kompaktní kondenzační kotel se smaltovaným zásobníkem přesvědčí svým vysokým výkonem a komfortem intuitivního nastavení přístroje.

Kdo říká, že vaše nové topné centrum nemůže stát také v kuchyni? S kompaktním kondenzačním kotlem Vitodens 222-F není žádný problém. Perfektně pasuje do rastrů vašeho kuchyňského nábytku, jde sotva vidět a pracuje s frekvenčně řízeným vysoce efektivním čerpadlem na stejnoměrný proud (verze 19 a 26 kW) a to také nanejvýš úsporným. Tato kompaktní jednotka v sobě také kombinuje sálavý válcový hořák MatriX a výměník tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli – vše vlastní výroby Viessmann.

Nízká spotřeba plynu

U Vitodens 222-F je spotřeba plynu permanentně nízká a díky regulaci spalování Lambda Pro Control poskytuje vysokou bezpečnost provozu.

 

Jednoduchá montáž

S připojenou sestavou a nástěnným provedením je šíře použití kompaktního přístroje obzvláště vysoká. Je rozsáhle předmontovaný a rychle nainstalovaný. A díky velkému podílu stejných součástek z jiných kondenzačních kompaktních přístrojů Viessmann provede váš topenář následující údržbu a servisní jednotky rychle a levně.

Cenově atraktivní s nízkými požadavky na místo

Pro modernizaci vytápění a jako náhradu za starý plynový kotel s podstavným zásobníkem je koncipován nový plynový kondenzační kompaktní přístroj Vitodens 222-F. S rozsahem výkonu do 35kW je dimenzováno topné centrum pro vysoký komfort teplé vody.

Jako všechny nové kompaktní přístroje potřebuje plynový kondenzační přístroj Vitodens 222-F málo místa: Šiřkou a hloubkou odpovídá stanoveným rozměrům v kuchyňských rastrech. Osvědčený MatriX válcový hořák s Lambda Pro Control ovládáním spalování se automaticky přizpůsobí proměnné kvalitě plynu a garantuje stabilně vysokou normu stupně využití z 98 Procent.


Pohodlné ovládání Vitotronic

Odborné podniky a uživatelé profitují rovněž z jednoduše se obsluhujícího ovládání Vitotronic: navigační menu je sestaveno logicky a je snadno pochopitelné, osvětlené, kontrastní a snadno čitelné. Pomocná funkce informuje v případě pochybností o dalších krocích.

Grafická obslužná plocha slouží také jako ukazatel tepelných křivek. V případě potřeby může být obslužná část namontována přes vedení ve zdi vzdálené pět metrů od topného centra.

Profitujte z těchto předností

 

 • Kompaktní kondenzační plynový kotel Vitodens 222-F s integrovaným
  smaltovaným zásobníkem, 4,8 až 35 kW
 • Normovaný stupeň využití: 98% (Hs) / 109% (Hi)
 • Smaltovaný zásobník s objemem 100 litrů (35 kW: 130 litrů)
 • Dlouhá životnost a efektivnost díky výhřevné ploše Inox-Radial
 • Modulovaný sálavý cylindrický hořák MatriX s inteligentní regulací
  spalování Lambda Pro Control zabezpečuje nízké emise a vysoký
  stupeň využití
 • Jednoduše ovladatelná regulace s jasným textem a grafi ckým
  znázorněním, regulační jednotka se dá z kotle vyjmout a upevnit na
  výhodnějším místě
 • Univerzální připojovací sady pro individuální montáž u stěny
 • Není potřebný žádný boční odstup
 • Expanzní nádobu na pitnou vodu a cirkulační čerpadlo je možné
  integrovat do zařízení
 • Doplňková sada v rozměrech a designu zařízení umožňuje ovládání
  jednoho topného okruhu se směšovačem a jednoho bez něj

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 222-W přináší maximální komfort teplé vody. Konstrukční prvky spalovací techniky využívá z kotle Vitodens 200-W, a tak i zde najdeme teplosměnou plochu Inox-Radial, cylindrický sálavý hořák MatriX a regulaci spalování Lambda Pro Control. 

Navíc je v tomto kotli integrovaný nabíjecí zásobníkový ohřívač z ušlechtilé nerezavějící oceli o objemu 46 litrů, který díky své konstrukci přináší komfort zásobování teplou vodou srovnatelný s klasickým zásobníkem o objemu až 150 litrů. 

Novinkou u tohoto kotle je intuitivní regulace Vitotronic s přehledným ovladáním a nastavovaním v českém jazyce. A to vše při kompaktních rozměrech, které umožňují nainstalovat kotel do skříní, výklenků nebo do stísněných prostorů.
 

Popis Cena Kč
bez DPH
Vitodens 222-W, 19 kW (Obj. č. WS2B001) včetně:
regulace Vitotronic 100 pro provoz na konstatní teplotu
62 470,
Vitodens 222-W, 26 kW (Obj. č. WS2B002) včetně:
regulace Vitotronic 100 pro provoz na konstatní teplotu
64 300,–
Vitodens 222-W, 35 kW (Obj. č. WS2B003) včetně:
regulace Vitotronic 100 pro provoz na konstatní teplotu
66 300,–
Vitodens 222-W, 19 kW (Obj. č. WS2B007) včetně:
regulace Vitotronic 200 pro ekvitermní provoz
68 580,–
Vitodens 222-W, 26 kW (Obj. č. WS2B008) včetně:
regulace Vitotronic 200 pro ekvitermní provoz
70 410,–
Vitodens 222-W, 35 kW (Obj. č. WS2B009) včetně:
regulace Vitotronic 200 pro ekvitermní provoz
72 410,–

Zpět